Tekirdağ Estemed Kozmetik Uygulamalar - Botoks - Dudak Dolgu - Gençlik Aşısı Merkezi

tasarim59

Tekirdağ Estemed Kozmetik Uygulamalar - Botoks - Dudak Dolgu - Gençlik Aşısı Merkezi
estemed lazer epilasyon poliklinik tekirdağ
estemed lazer epilasyon poliklinik tekirdağ

Kozmetik Uygulamalar

Botoks nedir?

     Botoks; "Clostridium botulinum" adı verilen bakteriden elde edilen tıbbi bir proteindir. Alerjik hiçbir etkisi yoktur. Bu protein, aslında çok uzun zamandır göz ve nörolojik hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Botox, kaslar ile sinirlerin birleşme yerinde, kaslarda geçici bir gevşemeye neden olarak kırışıklıkları önlemektedir. 40 yıldır güvenli ve başarılı bir şekilde kozmetikte kullanıma girmiştir.

     Botoks , orta ve derin kırışıklıkları gidermede cerrahi olmayan, kozmetik bir ürün olarak kabul edilmektedir.

    Botoks, 2002 ve 2003 yıllarında hekimlerin uyguladığı cerrahi ve cerrahi olmayan kozmetik işlemler içinde "en popüleri" olarak yerini almıştır.

Hangi durumlarda botoks kullanılır?

    Göz hastalıklarının tedavisinde ve Nörolojide spastik kas problemlerinin giderilmesinde uygulanmaktadır.

     Kozmetik dermatolojide cilt kırışıklıklarının azaltılması ve bazı kişilerde daha çokça görülen aşırı terlemelerin (Hiperhidrosis) giderilmesinde kullanılmaktadır.

Botoks nasıl etki eder?

      Mimik hareketleri sırasında (kaş çatma, konuşma, gülme…) cildin altındaki küçük kasların kasılmalarıyla oluşur. Bu kasların kasılması zamanla cilde yerleşerek kalıcı çizgi ve kırışıklıkları oluşturur. Uygulanan enjeksiyon sayesinde bölgedeki sinirlerin geçişi engellenir ve derinin gerginliği sağlanır.


Dudak dolgusu

     Dudak dolgusuna neden ihtiyaç duyarız? Bazı insanlarda yapısal özellik olarak dudaklar incedir. Bunun yanında yaşın ilerlemesi ile yüzdeki diğer bölgeler gibi dudaklar da çekiciliğini yitirirler. Dudaklar hacim kaybederek daha ince ve düz hale gelirler.

     Yapısal yada yaşlanma sonucu çekiciliğini kaybeden dudaklara yapılacak dudak dolgusu işlemi sonrasında dudaklara çekicilikleri yeniden kazandırılabilir. Bunu dermal dolgu maddeleri kullanılarak yapılır. Sonuçları kalıcı veya geçici olmak üzere çok çeşitli dolgu maddeleri bulunmaktadır. Özellikle hyalüronik asit içeren dolgular dudak dolgusu yaptırmak isteyen adayların ihtiyaçlarına, elde etmek istedikleri sonuçlar açısında oldukça iyi ürünlerdir. Dudak estetiği: Dudak dolgunlaştırma işleminde istenilen sonuca varmak için hekimle hasta arasında detaylı konuşulmalıdır. Dudak yapımız genlerimizce belirlenmiştir, dolgu uygulaması sonrası daha dolgun, biçimli hale gelebilecek ancak tamamıyla değişmeyecektir. Dolgu İşleminden önce lokal bir anestezik krem uygulanır. Bazı dolgu maddeleri enjektörleri içine anestezik madde katılmıştır bu da kişinin uygulama esnasında ağrı, acı hissetmemesini sağlar. Anesteziden sonra çeşitli tekniklerle dolgu maddesinin önceden belirlenen noktalara enjekte edilir. Bu uygulamanın sonucunda daha estetik ve doğal bir görünüme sahip olunur.

 

GENÇLİK AŞISI

     Gençlik aşısı; cildin ihtiyacı olan, nem kapasitesini arttırmaya yönelik hyalüronik asit, aminoasitler ve bazı minerallerin enjekte edilme sistemidir. Anti aging'in efsane güzellik iksiri hyalüronik asit; %100 saf olarak üretilmiş ve yepyeni bir kullanım biçimiyle cilt gençleştirmede de kullanılmaya başladıktan sonra, vazgeçilmez hale gelmiştir.

     Hyalüronik asit; ciltteki nem, esneklik ve hücre yenilenmesini sağlayan kollajenleri harekete geçirir. Gençlik aşısında amaç cildin nemlenmesini arttırarak, daha ışıltılı ve canlı ve parlak görünmesini sağlamaktadır.

     Dışarıdan verilen saf hyalüronik asit, kendiyle çapraz bağlanarak cilt altında uzun süre kalır ve cildin savunma sistemini artırarak yaşlanma sürecini geriletir. Saf hyalüronik asit, adeta bir gençlik aşısı etkisi verir.
 

Site içeriğinin Estemed Poliklinik' in izni olmadan kopyalanması ve herhangi bir şekilde kullanılması yasaktır.
Lazer Epilasyon

© 2012 Estemed Poliklinik. Tüm Hakları Saklıdır. 
Tekirdağ web tasarım